Loading...

Miejsca w Milwaukee, które musisz zobaczyć

Sprawdź naszą listę atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Następnie spakuj walizki i przyjedź, aby skosztować niedrogiej rozrywki, poznać naszą fascynującą kulturę, zaznać serdeczności naszych mieszkańców i podziwiać piękno miasta. Wrócisz do domu ze wspomnieniami prawdziwego, pełnego charakteru miasta środkowo-zachodniej Ameryki, które dobrze wie, jak się bawić i świętować!

Poproś o broszurę
 1. To w Milwaukee narodził się Harley-Davidson i tutaj też znajduje się jedyne na świecie Muzeum Harleya-Davidsona. Muzeum upamiętnia historię tej legendarnej amerykańskiej marki od jej pierwszego motocykla wyprodukowanego w 1903 r., poprzez bezcenny pokaz 450 motorów, po wystawy dotyczące silników, wyścigów i motorów produkowanych na zamówienie oraz roli Harleya w kulturze popularnej. Wskocz na jeden z motocykli, aby zrobić sobie zdjęcie pod koniec zwiedzania, i zatrzymaj się w Motor Bar & Restaurant, aby skosztować potraw zainspirowanych słynną trasą Route 66.

  400 W. Canal Street
  Milwaukee, WI • 53203
  (414) 287-2789
  Learn More
 2. Zaprojektowane przez międzynarodową gwiazdę architektury, Santiago Calatravę, Milwaukee Art Museum uderza swym architektonicznym pięknem z ogromnymi „skrzydłami” o rozpiętości Boeinga 747, które codziennie się otwierają i zamykają. Znajdziesz w nim bogatą kolekcję dzieł amerykańskich i europejskich, niemiecki ekspresjonizm, sztuki dekoracyjne, sztukę ludową oraz kolekcję sztuki haitańskiej. Muzeum posiada także jedną z największych na świecie kolekcji prac Georgii O’Keeffe.

  700 N. Art Museum Drive
  Milwaukee, WI • 53202
  (414) 224-3200
  Learn More
 3. Świat Odkryć

  Museums


  Świat Odkryć

  Dziedzictwo morskie i atrakcje XXI wieku ramię w ramię w Discovery World. Zwiedzaj interaktywne wystawy naukowe i przemysłowe oraz pogłaszcz rekiny w akwarium. Zagraj na wirtualnej gitarze w towarzystwie Lesa Paula – pochodzącego z okolic Milwaukee wynalazcy gitary elektrycznej – lub połóż się na gwoździach, a wizytę zakończ wirtualnym spacerem po wszechświecie. SV Denis Sullivan, replika XIX-wiecznego trójmasztowca, zabiera latem odwiedzających na jezioro Michigan.

  500 N. Harbor Drive
  Milwaukee, WI • 53202
  (414) 765-9966
  Learn More
 4. Hotel i kasyno Potawatomi wnoszą do centrum miasta moc wrażeń ponad 3100 automatami do gry, setką gier stołowych, salą bingo oraz rozbudowaną salą zakładów. Zasiądź do uczty, kosztując potraw w nagradzanej restauracji Dream Dance Steak, a wieczór zakończ spektaklem w intymnej, klubowej atmosferze Northern Lights Theater. Ciesz się widokiem miasta ze swojego pokoju w luksusowym hotelu kasyna.

  1721 W. Canal Street
  Milwaukee, WI • 53233
  (800) PAY-SBIG
  Learn More
 5. Wzdłuż rzeki Milwaukee w centrum miasta rozciąga się trzymilowy deptak RiverWalk, obfitujący w sztukę publiczną, restauracje i puby. Na południowo-wschodnim rogu Wells Street i RiverWalk koniecznie zatrzymaj się na zdjęcie z Bronze Fonz – naturalnej wielkości pomnikiem Arthura Fonzarelli z kciukami do góry. Rzeźba przedstawia uwielbianego bohatera kultowego serialu telewizyjnego „Happy Days”, wyprodukowanego w Milwaukee i wyświetlanego w telewizji w latach 1974–1984.

  N Riverwalk Way
  Milwaukee, WI • 53202
  Learn More
 6. Historic Third Ward

  Neighborhood


  Historic Third Ward

  Dzielnica Historic Third Ward jest często porównywana do SoHo w Nowym Jorku. Rozpocznij swoją wyprawę, próbując rzemieślniczych wyrobów żywnościowych z Wisconsin, czekolady i mrożonego deseru custard na popularnym targu Milwaukee Public Market. Następnie przespaceruj się po tej tętniącej życiem, odrestaurowanej dzielnicy magazynowej, która teraz jest siedzibą galerii sztuki, teatrów, butików, sklepów z rzadkimi wyrobami i restauracji oraz energicznego życia nocnego.

  525 E. Chicago Street
  Unit 102
  Milwaukee, WI • 53202
  (414) 273-1173
  Learn More
 7. Wybierz się do Maier Festival Park na jeziorze Michigan, by zobaczyć bogaty harmonogram letnich festiwali muzycznych i etnicznych. Ciesz się rozmaitymi gatunkami muzyki podczas dorocznego Summerfest – największego festiwalu muzycznego pod gołym niebem na świecie – i zapoznaj się ze sztuką, kuchnią, historią i rozrywką różnych kultur etnicznych w prawie każdy weekend. Wśród letnich festiwali nad jeziorem znajdziesz też Irish Fest – największy festiwal celtycki na świecie – oraz German Fest i Festa Italiana – największy festiwal niemiecki i włoski w USA.

  639 E. Summerfest Place
  Milwaukee, WI • 53202
  (414) 273-2680
  Learn More
 8. Old World Third Street

  Neighborhood


  Old World Third Street

  Odkryj niemieckie korzenie Milwaukee wzdłuż Old World Third Street, gdzie znajdują się oryginalne budowle z XIX wieku. Zrób zakupy w legendarnych Usinger’s Famous Sausage, Wisconsin Cheese Mart oraz The Spice House. Nie przegap restauracji Mader’s, serwującej niemiecką strawę od ponad 100 lat, lub zamów kiełbasę i piwo („brat and a beer”) w okolicznym pubie.

  Old World Third Street
  Milwaukee, WI • 53203
  Learn More
 9. Marcus Center

  Performing Arts


  Marcus Center

  Znajdujące się wzdłuż RiverWalk Marcus Performing Arts Center jest miejscem, w którym wystawiane są sztuki broadwayowskie i Milwaukee Ballet; to także tutaj odbywają się koncerty Symphony Orchestra, Florentine Opera, Milwaukee Youth Symphony Orchestra oraz uznanego teatru dziecięcego First Stage.

  929 N. Water Street
  Milwaukee, WI • 53202
  (414) 273-7121
  Learn More
 10. W Milwaukee Public Museum możesz obejrzeć wystawę na temat wilgotnego lasu równikowego Kostaryki oraz otwarty cały rok ogród z żywymi motylami. Zobacz największą na świecie czaszkę dinozaura i zachwyć się egipskimi mumiami. Przejdź się po ulicach starego Milwaukee i przenieś w czasie do brukowanych chodników oświetlonych lampami gazowymi, gdzie możesz spoglądać na wystawy sklepów retro i podziwiać stare domy.

  800 W. Wells Street
  Milwaukee, WI • 53233
  (414) 278-2728
  Learn More
 11. Milwaukee County Zoo

  Attractions


  Milwaukee County Zoo

  Aby zagwarantować frajdę całej rodzinie, wybierz się do znanego w całym kraju Milwaukee County Zoo. Nakarm żyrafy i zobacz ponad 2500 zwierząt – od szympansów bonobo po niedźwiedzie polarne, słonie i wielkie koty – żyjących na 200 akrach siedlisk naturalnych. Dzieci pokochają ciuchcię w zoo, nową kolejkę tyrolską o długości 152 metrów, ściankę wspinaczkową i pole linowe.

  10001 W. Bluemound Road
  Milwaukee, WI • 53226
  (414) 771-3040
  Learn More